Відчуй себе

Дитячий психіатр в Івано-Франківську

Дитячий психіатр – це лікар, який має вищу медичну освіту і пройшов інтернатуру в галузі психіатрії. У центрі “Відчуй собі” у Івано-Франківську веде прийом лікар-психіатр із досвідом роботи у клінічних умовах, а також дипломи у різних напрямках, пов’язаних із дитячою психіатрією. Відмінність дорослої та дитячої психіки дуже суттєва. Дитяча психіатрія тісно пов’язані з іншими спеціальностями: педіатрія, педагогіка, неврологія. У роботі з дитиною можуть бути залучені логопед, психолог та дитячий невролог.

Коли потрібний дитячий психіатр

До дитячого психіатра звертаються у випадках, коли необхідно встановити чи підтвердити певний діагноз, і навіть призначити медикаментозне лікування. Дитячий психіатр в Івано-Франківську приймає дітей від 3 до 18 років з наступними діагнозами:
  • затримка психічного та мовного розвитку;
  • страхи, підвищена тривожність, панічні та депресивні стани;
  • емоційна нестійкість (дратівливість, запальність, імпульсивність);
  • біполярні розлади;
  • психосоматичні розлади;
  • розлади харчової поведінки: анорексія, булімія.
Для того, щоб лікування було ефективним, часто спільно з медикаментозним лікуванням призначається психотерапія та психокорекція. Крім того, батькам рекомендується відвідування індивідуального психотерапевта для того, щоб налагодити зв’язок з дитиною, вивчити правила спілкування з малюком, що має нестандартну поведінку.

Інформація для батьків

Для того, щоб лікар міг поставити вірний діагноз, батьки мають бути чесними на прийомі у лікаря. Якщо в роду були психічні захворювання, обов’язково повідомте про них дитячому психіатру. Консультація дитячого психіатра онлайн можлива для дітей, яких складно привести до Івано-Франківська до центру “Відчуй себе”. Це може бути пов’язано з різними причинами: фобіями дитини, страхами батьків, тривалою дорогою, військовим станом, відсутністю можливості дістатися міста та іншими причинами. Страх батьків найчастіше виникає на тлі того, що малюкові «поставили страшний діагноз», з яким він не зможе піти до школи. Підсумок – замовчування проблем батьками може призвести до постановки невірного діагнозу. Наприклад, у разі спадкових хвороб психіки.

Коли варто звернутися до дитячого психіатра

логопед івано франківськ

До лікаря-психіатра найчастіше спрямовує дитячий психолог, педагог чи терапевт при плановому огляді малюка. Але не завжди варто чекати, доки увагу батьків на нестандартну поведінку дитини зверне фахівець. Батьки, які стежать за розвитком малюка, можуть помітити відхилення у розвитку, у мові, у поведінці.
 1. Дитина відстає у розвитку від однолітків. Вона не може виконувати прості дії, неспроможна самостійно одягнути речі, неспроможна виконувати прості правила гігієни.
 2. Маля погано запам’ятовує прості речі, воно не може зрозуміти сказане, є порушення уваги. Відхилення в поведінці: дитина не може спілкуватися, вона надто агресивна і активна більше міри – це одна крайність.
 3. Спалахи агресії виникають на рівному місці. Вони можуть бути як спрямовані назовні, так і на себе.
 4. Жорстоке поводження з тваринами повинно бути першим сигналом для звернення до психіатра.
 5. Млява, неактивна поведінка. Дитина не спілкується, цурається інших дітей та дорослих. До 5 років дитина активно пізнає світ, вона цікава, праге відокремити своє “Я” від материнського. У цей період вона хоче дослідити світ, і якщо вона цього не робить, слід шукати причини.
 6. Страхи та фобії. Наприклад, страх темряви, собак, предметів.
 7. Вигадані друзі гарні лише у казках та кінофільмах. Якщо дитина фантазує надмірно, розповідає вигадані історії, які вона приміряє на себе, говорить із неіснуючими друзями – не завжди говорить про те, що ваша дитина буде геніальним письменником.
 8. Істерики. Вони трапляються у всіх дітей. Зверніть увагу на силу цих істерик, їх частоту та періодичність.
 9. Енурез також є приводом звернутися до лікаря.
 10. Гризе нігті, нервує, часто лякається.
 11. Виникли тіки різного характеру. Наприклад, дитина мимоволі смикає рукою, головою, ногами.
 12. Дитина зазнала сильного стресу. Навіть якщо ви не помітили змін у її поведінці, пройдіть консультацію лікаря-психіатра. Це допоможе уникнути подальших проблем.
Для того, щоб консультація пройшла успішно, дитина не нервувала, не плакала, не замкнулася в собі, варто підготувати себе до відвідування лікаря-психіатра.

Консультація дитячого психіатра в Івано-Франківську

дефектолог івано франківськ

Ми проводимо консультацію у затишному кабінеті, з м’якими кріслами. Кімната наповнена іграшками, а зовнішній вигляд кімнати і лікаря абсолютно відмінний від дитячої лікарні. Дитині буде комфортно у нас. Але головне завдання постає перед батьками. Не загострюйте увагу на майбутній сесії. Не нервуйте і не показуйте дитині вашого хвилювання. Вона дуже добре все відчуває. Консультація дитячого психіатра – анонімна. Ніхто не дізнається про відвідування лікаря. Перед тим, як призначити лікарський препарат, якщо це буде необхідно, лікар збере повний анамнез хвороби дитини. При необхідності лікар-психіатр може призначити додаткове обстеження у невропатолога, а також апаратні дослідження, наприклад, МРТ, Енцефалограму та інші. В цьому немає нічого страшного. Такі дослідження дозволяють поставити правильний діагноз та виключити патології. Консультація дитячого психолога також призначається лікарем-психіатром. Потрібно розуміти, що між психологом та психіатром суттєві відмінності. Психолог допомагає адаптуватися у соціумі, розвинути навички спілкування, налагодити поведінку, а також налагодити контакт між дітьми та батьками. Психолог чи психотерапевт не призначає лікування!

Чому варто звернутися до центру Відчуй Себе

У нашому центрі ви знайдете повноцінну кваліфіковану допомогу з боку психолога, психотерапевта та психіатра. Ми знаходимося в центрі Франківська, маємо чисті та світлі кабінети, в яких немає запаху лікарні. Все спрямоване на те, щоб ви почували себе комфортно та безпечно. Фахівці, які працюють у центрі, мають величезний досвід клінічної та індивідуальної практики. Усі консультації можна провести як у кабінеті, так і онлайн, при необхідності. Все залежить від того, де ваша дитина почуватиметься найкомфортніше. У деяких ситуаціях психіатр може вирішити, що онлайн консультація неможлива. Однак це не завжди. Телефонуйте нам зараз. Якщо ви читаєте це, то ви замислювалися про допомогу. Не залишайте не закриті проблеми на потім.  
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе