Поведінка підлітків нам здається складною, самі підлітки некерованими, а їх проблеми – дрібними. Але ж, згадайте, як ви намагалися вибратися з під опіки батьків, як ховали в рюкзак шапку в мороз, як реагували на їхні поради. Бути батьком підлітка нескладно, якщо ви самі згадаєте, як це було. А якщо переживати період бунтарства вм заважко – то вам допоможе психолог, який розуміє, як потрібно працювати з підлітками, щоб знайти з дитиною спільну мову.
Чому підлітковий вік вважається складним
У цей період змінюється організм підлітків, прокидаються гормони. І тому складно критично ставиться до себе і до оточуючих. Перше кохання здається єдиним на віки, а кожна образа – кровною. І так, це гра гормонів.
Диктатура і загрози, істерики і виховання батогом і пряником – все залишайте в минулому. Це вже не працює, як, в принципі, не працювало і в дитинстві. Тиснути на жалість – марно. Зараз ви тільки отримаєте у відповідь відторгнення, відхопите грубість або хамство.
Є безліч порад в інтернеті і книгах про те, як розмовляти з підлітками. Але скільки б ми їх не читали, все одно нічого у нас не виходить: дочка грубить, син сутками грається в комп’ютерні ігри, або до ранку гуляє з друззями. Шкільні відмітки падають зі швидкістю звука. Але це все такі дрібниці в порівнянні з сексом, наркотиками, алкоголем.
На всі ваші доводи вона або він закриваються. І це в кращому випадку. У гіршому, ви отримуєте різку і зухвалу відповідь.
Як впоратися з підлітком – кілька мудрих порад- Припиніть йому на нього скаржитися – це не допоможе.
- Прийміть те, що ваша дитина має право на свою власну думку, і зовсім не обов’язково, що саме ви праві.
- Стати дитині другом, а не конкурувати з нею. Це складно, цього доведеться вчитися, а ще потрібно буде навчитися поважати думку сина або дочки.
- Для них всі їхні проблеми важливі. Якщо з вами поділилися, прийміть це всерйоз. Не варто говорити, що проблема нічого не означає. Для підлітка кожна дрібниця має величезне значення.
- Не хаміть йому навіть у відповідь на його хамство, і в той же час не потурайте йому в усьому. Стати другом своєї дитини зовсім не означає, що вам треба пити з ним пиво або гратися в стріляли на компі.
Підліток хоче більше свободи, більше прав. Якщо не можете самі пояснити дитині, що разом з правами з’являються обов’язки – це може зробити психолог.
Обов’язки повинні бути розподілені справедливо. Якщо дочка забула купити хліб по шляху з прогулянки, не здумайте бігти в нічний кіоск і не приготуйте їй постійний бутерброд на сніданок. Таких ситуацій безліч. Не думайте, що тільки ви з ними зустрічаєтеся. Якщо ви розумієте, що впоратися з ними вже не можете – телефонуйте. Часто допомога потрібна саме батькам, а не дітям. Страх за підлітків робить з нас параноїків, контролюючих наглядачів.
Ми моніторимо соціальні мережі дітей, і це правильно. Але ставити програму на телефон, яка відстежує кожен крок дитини – в корені не вірно. Самостійно складно розібратися, що і як робити, як реагувати на слова або дії підлітка.
Консультація підліткового психолога в Івано-Франківську – це шанс не наламати дров, можливість зрозуміти і відпустити свою дитину в доросле життя. Зараз найскладніший етап, коли ви можете відштовхнути від себе підлітка. Не робіть цього.
Телефонуйте нам. Підлітковий психолог-психотерапевт – це фахівець, який розбирається в проблемах підлітків. Ви маєте можливість вирішити більшість проблем саме зараз, звернувшись в психологічний центр.
Як проходить підліткова психотерапія
Сеанс психотерапії з підлітком нічим не відрізняється від сеансу з дорослим. Підлітку легше відкритися сторонній людині, яка не засудить, не висміє, не буде давати порад.
Зараз у нього є можливість зрозуміти мотиви своєї поведінки, а у батьків – навчиться поводитися з власними дітьми. Телефонуйте зараз! Якщо ви це читаєте, значить, проблема є, і ви намагаєтеся її вирішити самостійно. Не втрачайте час, поки не виникли більш серйозні проблеми.
Запишіться на КОНСУЛЬТАЦІЮ