Відчуй себе

Поведінка підлітків нам здається складною, самі підлітки некерованими, а їх проблеми – дрібними. Але ж, згадайте, як ви намагалися вибратися з під опіки батьків, як ховали в рюкзак шапку в мороз, як реагували на їхні поради. Бути батьком підлітка нескладно, якщо ви самі згадаєте, як це було. А якщо переживати період бунтарства вм заважко – то вам допоможе психолог, який розуміє, як потрібно працювати з підлітками, щоб знайти з дитиною спільну мову.

Чому підлітковий вік вважається складним

У цей період змінюється організм підлітків, прокидаються гормони. І тому складно критично ставиться до себе і до оточуючих.  Перше кохання здається єдиним на віки, а кожна образа – кровною. І так, це гра гормонів.

Диктатура і загрози, істерики і виховання батогом і пряником – все залишайте в минулому. Це вже не працює, як, в принципі, не працювало і в дитинстві. Тиснути на жалість – марно. Зараз ви тільки отримаєте у відповідь відторгнення, відхопите грубість або хамство.

підлітковий психолог івано франківськ

Є безліч порад в інтернеті і книгах про те, як розмовляти з підлітками. Але скільки б ми їх не читали, все одно нічого у нас не виходить: дочка грубить, син сутками грається в комп’ютерні ігри, або до ранку гуляє з друззями. Шкільні відмітки падають зі швидкістю звука.  Але це все такі дрібниці в порівнянні з сексом, наркотиками, алкоголем.

На всі ваші доводи вона або він закриваються. І це в кращому випадку. У гіршому, ви отримуєте різку і зухвалу відповідь.

Як впоратися з підлітком – кілька мудрих порад
 1. Припиніть йому на нього скаржитися – це не допоможе.
 2. Прийміть те, що ваша дитина має право на свою власну думку, і зовсім не обов’язково, що саме ви праві.
 3. Стати дитині другом, а не конкурувати з нею. Це складно, цього доведеться вчитися, а ще потрібно буде навчитися поважати думку сина або дочки.
 4. Для них всі їхні проблеми важливі. Якщо з вами поділилися, прийміть це всерйоз. Не варто говорити, що проблема нічого не означає. Для підлітка кожна дрібниця має величезне значення.
 5. Не хаміть йому навіть у відповідь на його хамство, і в той же час не потурайте йому в усьому. Стати другом своєї дитини зовсім не означає, що вам треба пити з ним пиво або гратися в стріляли на компі.

Підліток хоче більше свободи, більше прав. Якщо не можете самі пояснити дитині, що разом з правами з’являються обов’язки – це може зробити психолог.

Обов’язки повинні бути розподілені справедливо. Якщо дочка забула купити хліб по шляху з прогулянки, не здумайте бігти в нічний кіоск і не приготуйте їй постійний бутерброд на сніданок. Таких ситуацій безліч. Не думайте, що тільки ви з ними зустрічаєтеся. Якщо ви розумієте, що впоратися з ними вже не можете – телефонуйте. Часто допомога потрібна саме батькам, а не дітям. Страх за підлітків робить з нас параноїків, контролюючих наглядачів.

Ми моніторимо соціальні мережі дітей, і це правильно. Але ставити програму на телефон, яка відстежує кожен крок дитини – в корені не вірно. Самостійно складно розібратися, що і як робити, як реагувати на слова або дії підлітка.

психолог для підлітків

Консультація підліткового психолога в Івано-Франківську – це шанс не наламати дров, можливість зрозуміти і відпустити свою дитину в доросле життя. Зараз найскладніший етап, коли ви можете відштовхнути від себе підлітка. Не робіть цього.

Телефонуйте нам. Підлітковий психолог-психотерапевт – це фахівець, який розбирається в проблемах підлітків. Ви маєте можливість вирішити більшість проблем саме зараз, звернувшись в психологічний центр.

Як проходить підліткова психотерапія

Сеанс психотерапії з підлітком нічим не відрізняється від сеансу з дорослим. Підлітку легше відкритися сторонній людині, яка не засудить, не висміє, не буде давати порад.

Зараз у нього є можливість зрозуміти мотиви своєї поведінки, а у батьків – навчиться поводитися з власними дітьми. Телефонуйте зараз! Якщо ви це читаєте, значить, проблема є, і ви намагаєтеся її вирішити самостійно. Не втрачайте час, поки не виникли більш серйозні проблеми.

Запишіться на КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Записатися до спеціаліста


  ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
  +
  Передзвоніть мені!
  Відчуй себе