Що таке психотерапія
Що таке психотерапія? Це можливість через діалог пізнати себе, та навчитись сприймати себе вільною та щасливою людиною.
Кому потрібна психотерапія
Якщо ви бажаєте бути вільною та щасливою людиною, але вам заважають проблеми, то ваш шлях до свободи, це психотерапія.
Ви можете отримати увесь спектр консультацій, які вплинуть на ваше розуміння себе та оточуючих, покращити сімейні стосунки та зрозуміти вашу дитину.
Важливо те, які емоції ви відчуваєте
Психотерапевт буде працювати з тими емоціями, які ви можете показати. Якщо ви не готові говорити про свої страхи, гнів, сором – то ніхто вас до цього не змусить.
Але ви повинні пам’ятати, що доки ви не зможете зустрітися з тим всім, що вас турбує, ви не зможете в повній мірі отримати те, що хочете.
Психотерапія
Психотерапія – це робота, яка допомагає вирішити комплекс проблем, а також виробити нові навики сприйняття, мислення та поведінки. Дозволяє досліди себе, розкрити свій потенціал та подолати внутрішні бар’єри, отримати всі відповіді на свої питання.
Психотерапія підходить не всім, але доцільна клієнтам будь-якої вікової категорії.
Психотерапія проходить у формі індивідуальної консультації або групової роботи.
Психотерапевт не чародійник, він не читає думки та не впливає на інших, тому терапевтичний процес це співпраця двох.
Якщо ви ніколи про них нікому не розповідали, то це зовсім не означає, що це важко. Але це залежить саме від вас – наважитеся ви чи ні.
Якщо зважились – розповідайте про всі почуття, навіть, якщо вони негативні.
На перших зустрічах відбувається знайомство, психолог вас вислухає та буде задавати запитання, щоб зрозуміти Вашу ситуацію. Також і сам клієнт може поставити запитання психологу: про його освіту, досвід та інші теми, що його цікавлять.
Саме на перших трьох зустрічах ви зможете вирішити – потрібна вам психотерапія чи ні. Також за цей час ви остаточно відчуєте чи саме цей спеціаліст підходить вам, чи комфортно вам з ним. Якщо вам не комфортно з психотерапевтом, ви маєте йому про це сказати: можливо щось вас ображає, або ви не можете почуватися спокійно. Дискомфорт, накопичені негативні емоції заважатимуть якісному процесу терапії. Якщо і після цього вам не комфортно, то це не Ваш терапевт і ми допоможемо підібрати іншого.
Якщо Вас все влаштовує, то ви складете терапевтичний контракт (усний чи письмовий) на подальшу роботу.
Психотерапія пробуджує різні почуття. Після зустрічі не плануйте жодних справ – прогуляйтеся по парку, побудьте на самоті. Вам потрібно заспокоїти пробудженні на сеансі почуття та дати собі час на роздуми.
Ви достатньо довго переживали одні почуття, а зараз ви відчуваєте зміни. Ваш мозок може чинити опір позитивним змінам. Ви вважаєте, що вам вже не потрібна консультація?
Вам потрібно прийти на зустріч обов’язково, та розповісти про свої почуття. Про те, що вже не хочете ходити. Щоб все, що було зроблене до цього дня, не було втрачено.
Результат залежить від багатьох обставин та індивідуальних особливостей ( від минулого досвіду, поточної ситуації, потенціалу внутрішніх сил, кількості цілей, які ви ставити та інше). Але перші результати ви можете відчути вже після декількох зустрічей з психотерапевтом.
Терапія триває довгостроково, термін визначається упродовж роботи.
Якщо ви вирішили припинити зустрічі, ви повинні прийти на останню, тому що це вкрай важливо саме для вас. Контакт має бути правильно завершений. Ви повинні підвести всі підсумки та закріпити результати.
Індивідуальна робота з клієнтом
Анонімно та конфіденційно
Для того, щоб ви могли спокійно обговорювати ваші проблеми, в тому числі ті, що стосуються інших людей та ситуацій, яких ви соромитесь з різних причин, ми гарантуємо повну конфіденційність. Все, що ви розповідаєте в кабінеті психотерапевта та спілкуючись з психологом онлайн, не буде доведено до третіх осіб.
Якщо ваш випадок є складним і потребує допомоги інших спеціалістів, то всі факти, які ви обговорювали з терапевтом, повинні бути закамуфльовані та невпізнанні.
Коли психотерапевт має повідомити органи влади
Якщо клієнт є учасником кримінальних подій, та скоїв тяжкий злочин, який попадає під кримінальну відповідальність, психотерапевт має повідомляти офіційні органи. Також виключенням може бути звернення до родичів, якщо клієнт загрожує собі або іншим особам.
Все про зустріч
Як проходить зустріч
Якщо зустріч відбувається очно, то вона проходить у кабінеті, де клієнт зможе почуватися затишно. Психолог має вислухати, може ставити якісь важливі питання, але не може давати будь-яких порад. Рішення приймає сам клієнт. Психолог може рекомендувати літературу, книги, або спеціальні матеріали по темі. Головна задача психотерапевта допомогти клієнту знайти свій шлях і свої рішення.
Скільки триває зустріч
Одна зустріч раз на тиждень триває 50 хвилин. Бувають виключення і зустріч може бути 2 рази на тиждень, на початку терапії. В деяких випадках консультація може тривати 80 хвилин, наприклад, якщо це перша сімейна консультація.
Якщо я запізнюсь
Якщо ви запізнюєтеся на зустріч, то консультацію на цей час не подовжать. При виникненні форс-мажорів, ви маєте повідомити вашого психотерапевта про запізнення чи пропуск зустрічі. Консультація відміняється за добу, в іншому випадку ви оплачуєте повну вартість зустрічі.
Якщо ви за кордоном
Зустріч з вашим психотерапевтом онлайн має такі ж наслідки, якби ви зустрічалися віч на віч. Але ви маєте подбати про те, щоб ви були в кімнаті наодинці, та вам ніхто не заважав вести приватну бесіду з вашим консультантом.
Етичні стандарти
Ми користуємося світовими стандартами з етики психотерапії. Ви завжди можете переглянути їх на нашому сайті.
Коли психотерапевт не має консультувати
Психотерапевт не має консультувати клієнта, з яким він знаходиться в дружних, сімейних або професійних відносинах.
Психотерапевт не має вступати в сексуальний чи емоційний зв’язок зі своїми клієнтами.
В своїй роботі психолог має користуватися принципами, які не шкодять клієнту.