Відчуй себе

Напад тривоги та панічні атаки: як заспокоїтися до розмови з психотерапевтом

Напад тривоги та панічні атаки: як заспокоїтися до розмови з психотерапевтом

Панічний напад та атака – що робити

Напад тривоги та панічні атаки: як заспокоїтися до розмови з психотерапевтом

Панічні напади можуть траплятися в кожного. В цей час людина не може думати, рухатися, виникає прискорене серцебиття та дикий страх.

Напад паніки може бути спровокований будь-чим, він навіть може зʼявлятися уві сні. З цими станами потрібно працювати з психотерапевтом. Він допоможе зʼясувати звідки вони беруться, так як їх позбутися. Але, як заспокоїтися, коли вони вас застали зненацька?

Дихальні вправи, щоб зняти панічну атаку

Одна з самих дієвих методів позбутися нападу паніки – це вправи з дихання. Воно має бути глибоким та повільним. Вам потрібно сісти прямо, щоб нічого не заважало.

  1. Закрийте очі. Відчуйте своє тіло. 
  2. Рахуйте про себе до 4 та глибоко вдихайте.
  3. На 5-6 рахунок затримайте дихання.
  4. На рахунок 7-8 видихайте.

Зробіть так декілька разів, поки серцебиття не заспокоїться.

Вправа: відчуйте своє тіло

Як би це не звучало – це діє. Говорить зі своїми руками, ногами, животом, головою. Ви можете звертатися до них подумки. Спробуйте відчути кожну кінцівку. Сжимайте долоні та ростискайте їх.

Знайдіть предмет, який може привернути вашу увагу. Дивіться на нього, опишіть його подумки: що ви бачите? Перевидіть увагу на інші предмети, зосередьтеся. Також опишіть їх.

Таким чином ваш мозок переключиться, а панічна атака піде. Робіть ці вправи не тільки тоді, коли відчуваєте напад паніки. Потренуйтеся з ними раз на тиждень або частіше. І обовʼязково зверніться до психолога, який допоможе знайти причину таких нападів.

Найчастіши причини панічних атак

Причини виникнення панічних атак у всіх різні. Іноді вони можуть бути спричинені якимись подіями, про які ви навіть не пам’ятаєте. Під час війни багато хто має з ними справу. Особливо це ті, хто знаходився у небезпечній зоні, бу в окупації, бачив смерть близької людини.

Якщо пропрацювати все це зараз, то ви можете позбутися їх. Чому вони небезпечні? Тому, що з ними жити важко. Людина не може дати собі раду, не может нормально працювати та виховувати дітей. Постійний страх батьків передається і дітям. Тому, якщо ви зараз в безпечних умовах – зверніться до психотерапевта.

Інші причини панічних атак, які не повʼязані з війною.

  1. Спадковість. Якщо батьки мали тривожні розлади, то вони можуть передаватися вам під час виховання. Не доказано, що паніка може передаватися генетично. Але якщо мама була дуже тривожна, то діти можуть перейняти її страхи. 
  2. Стресова ситуація: втрата роботи, доходу, переїзд в іншу країну.
  3. Проблеми в стосунках, особливо, коли вони не є здорові.
  4. Якщо людина була жертвою насильства в будь-якому віці.
  5. Психіатричні проблеми.

В останньому випадку потрібне звернення до лікаря-психіатра. Якщо є проблеми фізичні, порушення роботи ділянок мозку, неможливо припинити ПА за допомогою психотерапії – то може допомогти психіатр.

Якщо ви звертаєтеся до нас із за кордону, то маєте розуміти: рецепти українських психіатрів діють тільки на території України.

Всі інші випадки мають під собою психологічне підгрунтя. Вирішується все не за один сеанс, це також потрібно розуміти. Проблеми, що викликають панічні атаки, накопичувалися. І тепер, коли вони намагаються вирватися назовні, дайте собі час їх вирішити.

Наслідки панічних атак

Що буде з вами, якщо ви не позбудетеся панічних атак? Наслідки у всіх різні.

Вони заважають жити, тому що на фоні якоїсь пережитої травми можуть розвитися різні фобії. Ступінь важкості дуже різна. Наприклад, хтось боїться вийти на поверхню з підземки, а хтось закрився на всі замки вдома.

Психосоматичні розлади. Вони можуть бути геть різні. Від відчуття болю у серці і постійного підвищеного тиску до будь чого. 

Часто на фоні панічних атак розвиваються депресивні стани. Людина не почувається впевненою в собі та своєму майбутньому, вона втрачає впевненість, знижується самооцінка. Людина може легко стати жертвою морального або фізичного насильства. Важка депресія разом з панічними атаками можуть викликати думки про самогубство. Деякі люди знаходять вихід у зловживанні алкоголем та наркотиками.

Але панічні атаки можна припинити. Вам потрібно вирішити, чого ви хочете та як плануєте жити далі.

Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся!

Оцініть цю сторінку
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе