Відчуй себе

Як правильно дати вихід гніву

Як правильно дати вихід гніву

Накопичений стрес, небезпечні умови, страх – все це не робить наше життя легше. Якщо не дати виходу емоціям, легко заробити посттравматичний стресовий розлад, який і надалі буде заважати в житті.

Є два типу людей: ті, хто виплескує гнів на всіх, хто знаходиться поруч, і тих, хто накопичує його в собі. Про других кажуть, що вони зовсім не вміють злитися, що їх нічим не зачепити. Вони завжди виглядають спокійно. Але це зовсім не означає, що вони не зляться. Просто вони все накопичують в собі, надаючи шкоди своєму фізичному та психологічному здоров’ю. У таких людей частіше виникає депресивний стан.

А ті, хто постійно випускає гнів на оточуючих, часто про це шкодують. Бо все це виходить завжди невчасно. Вони ображають близьких, які потребують уваги. Іноді гнів виливається на самих беззахисних – дітей або домашніх тварин. Потім людина про це дуже шкодує, але забрати слова назад не має можливості.

 

Як позбутися гніву, не ображаючи близьких людей

 

Зверніть увагу на свій стан. Ви завжди побачите ознаки гніву, який наближається. Ваше тіло реагує підвищеним пульсом, почервонінням на обличчі, вам може бути важко дихати. Все це викид адреналіну.

Ваші м’язи напружені, ви не можете керувати своїм тілом. Ви знаєте свої ознаки істерики, яка приводить до виплеску гніву. Тому діємо за кроками, які прописали далі.

  1. Зупиніться, порахуйте до 25. Це надасть вам перевагу в часі. Ваш мозок переключиться і адреналін трохи спаде.
  2. Дихайте глибоко, видихайте повільно.
  3. Намагайтеся триматися далі від тих, хто викликає у вас роздратування або обурення, а також тих, хто може викликати у вас сором.
  4. Змініть тему розмови, якщо не можете позбутися людини, на яку гніваєтесь.
  5. Займіться фізичною активністю, якщо це можливо. Ваше тіло само підкаже, чим краще зайнятися. Це може бути біг, прогулянка парком, плавання в річці або басейні, або вимішування тіста на пироги. Ваша енергія перейде в фізичну напругу і вам має полегшати.
  6. Придумайте собі слово або дію, яка вас заспокоїть. Це може бути м’ячик для тенісу, який ви будете тримати в долоні, або якесь слово, яке в вас викликає спокій. Якщо ви схильні до проявів гніву, то потренуйтеся в спокійних умовах. Ви створите для себе відволікаючий маневр, який вас може врятувати під час спалаху гніву.
  7. Злийте гнів на папір. Таким чином ви не тільки виливаєте емоцію, а ще й аналізуєте, звідки вона прийшла.
  8. Аналізуйте. Якщо ви знаєте, що дії деяких людей або їх вчинки або слова викликають у вас гнів, то ви зможете контролювати себе, оминаючи їх.
  9. Ви можете виплеснути гнів, якщо комусь допоможете. Станьте волонтером, допоможіть сусідці і принесіть продукти. Дізнайтеся, кому і чим ви можете бути корисні.
  10. Візуалізуйте знак «Стоп». Ви його бачите і він вас спиняє.
  11. Ви можете про себе проговорити всі варіанти, які хотіли б висказати людині, на яку гніваєтесь. Це по-перше, дасть вам час заспокоїтися, а по друге ви зможете оцінити наслідки свої слів.

Ці вправи допоможуть в більшості випадків. Але якщо гнів у вас виникає уже часто, ви не можете з ним впоратися – зверніться до психотерапевта. Це можна зробити як офлайн так і онлайн з любого куточку світу.

Як висловити свою злість і нікого не образити

Як висловити свою злість і нікого не образити

Не можна тримати злість, лють, гнів в собі. Якщо ви не можете висловити це на папір, то вам потрібно обговорити свої почуття. Тільки тоді це не нанесе шкоди вам.

  1. Після того, як ви змогли зупинити приступ гніву, ви можете почати говорити. Краще всього, якщо ви можете обговорити свій гнів з людиною, яка вас вислухає, та не буде перебивати. Може це бути друг? Може, якщо він може слухати та не давати порад.
  2. Пам’ятайте, що казати про свої почуття – нормально. Тому, як тільки ви заспокоїтеся, ви зможете обговорити проблему або ситуацію, яка викликала у вас гнів.
  3. Перетворите свій гнів на креатив! Якщо ви ще не пробували малювати, створювати музику або писати вірші – спробуйте! Можливо, це не тільки надасть тунель для виходу вашого гніву, а й стане вашим кращим хобі.

Відчувати гнів – це нормально. Це потрібно прийняти. Але ви маєте навчитися керувати своїм гнівом, щоб ви могли жити тим життям, яким ви хочете. Якщо потрібна допомога, щоб знайти шлях до себе – телефонуйте!

4.5/5 - (6 votes)
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе