Відчуй себе

Депресія – це не проблеми настрою

депресія

Нічого не хочеться, немає бажання встати з ліжка і піти зварити каву, немає апетиту і так протягом тижня і більше. І це вже не втома, не ПМС, не поганий настрій. Це перші ознаки депресії.

Вона не вибирає стать або вік, може виникнути як у чоловіка, так і у жінки. Але у жінок виникає частіше в зв’язку з більш чутливою душевною організацією.

Як виглядає депресія

Крім перерахованих вище симптомів, можуть виникати думки про суїцид. Небажання жити може бути пов’язано з важкими ситуаціями. Якщо за всіма ознаками у вас депресія, як позбутися від неї? У цьому випадку варто негайно звернутися за допомогою!

Депресія, лікування якої на легких стадіях проходить більш успішно, вимагає негайно втручання. Якщо ваша близька людина стала замкнутою, кілька тижнів не виходить на нормальний контакт — не ставте діагноз самостійно. В першу чергу, зверніться до психотерапевта.

Депресія може виникнути раптово, але вона має своє коріння. Це може бути страх від втрати роботи, близької людини, може бути від невпевненості в собі, від відносин з токсичним людиною. Якщо поруч знаходиться абьюзер, то рідко вдається уникнути захворювання.

Позбавляємося від депресії позитивним мисленням

В першу чергу потрібно постаратися не допустити виникнення депресії. Позитивне мислення допомагає в більшості випадків. Важко мислити позитивно, якщо ви втратили близьку людину. В цьому випадку краще всього звернутися за кваліфікованою допомогою.

Але що, якщо ви не розумієте, з чим пов’язаний ваш стан? Пам’ятайте, самокопання без підтримки ще більше все ускладнить.

Кілька порад тим, хто відчуває наближаються ознаки депресії

  1. Позбавтеся від токсичних людей. Абьюзер, маніпулятор, скиглій, людина з синдромом невдахи або синдромом самозванця — всі ці люди тягнуть з вас енергію, віддаючи вам негатив. Подумайте про себе, постарайтеся не спілкуватися по можливості з людьми, які завжди чимось незадоволені, постійно скаржаться на життя, керівництво, партнера, дітей і так далі. Вони завжди знайдуть, на що побурчати, і все це виллють на вас.
  2. Страх втрати роботи, особливо в наші дні, у всіх високий. Як дивитися на це позитивно? Уникайте всього, що не приносить вам задоволення. Не шкодуйте те, що йде з вашого життя. Місце порожнім не буває, і на місце старої роботи прийде нова, з іншими можливостями.

Може ви, нарешті, займетеся тим, чим хотіли займатися все життя? Писати картини, музику, вишивати або в’язати на замовлення? А може в вас криється великий шеф-кухар? Це перебільшені приклади, але ви точно знаєте, що живе саме в вас. Знайдіть це. Тільки дайте мозку відпочити. Не намагайтеся робити все і відразу.

  1. Гуляйте і займайтеся фізичними вправами. Це допоможе вам переключитися з проблем, які вас турбують. Депресія відступає, якщо ви рухаєтеся. Насолоджуйтесь прогулянками, катайтеся на велосипеді або на лижах. Просто ходитіть, якщо немає іншої можливості.
  2. Не залишайтеся наодинці. На жаль, не завжди є можливість поговорити з людиною, яка зрозуміє і підтримає. Її може просто не бути, а в тих, хто поруч з вами, ви розчаровані.
  3. Якщо є друзі, готові вас вислухати, поговоріть з ними. Але пам’ятайте, що кожен з них буде давати вам поради, а деякі ще й вчити жити. Від цього вам навряд чи стане легше. Тому, найкраще говорити з психотерапевтом. Якщо немає можливості прийти на прийом, це завжди можна зробити за допомогою відеозв’язку — скайпу, вайберу, месенджеру.
  4. Упорядкуйте режим сну і харчування. Дуже складно приготувати їжу, коли немає бажання їсти або рухатися. Але це необхідно. Напишіть графік, повісьте його на стіну, і дотримуйтеся вами ж прийнятого плану. Впорядковані дії допомагають вийти з депресії.

Чого не можна робити при депресії

Ні в якому разі не лікуєте депресію алкоголем! Він не допоможе вам впоратися зі станом, а вранці вам стане ще важче. Це ж стосується і будь-яких антидепресантів і лікарських препаратів.

чого не можна робити при депресії

Якщо вашій сусідці або знайомій допомогли якісь таблетки, то це зовсім не означає, що вони допоможуть вам, а не нашкодять! Тільки фахівець може вирішити, чи потрібно вам приймати медпрепарати і в якому дозуванні.

Причини депресії часто криються глибше, ніж ми припускаємо. Вони можуть тягнутися з дитячих травм, образ в юності або інших джерел.

Якщо у вас виникала депресія, і ви змогли вийти з неї самостійно, ми все-таки рекомендуємо звернутися за професійною допомогою. Швидше за все, вона просто тимчасово відійшла і може повернутися з новою силою.

Що робити, якщо депресія у вашої близької людини

Перш за все, прийміть це як факт захворювання. Ні в якому разі не сваріть це призведе до погіршення стану. Якщо ви зіткнулися з цим, пам’ятайте, лікувати депресію повинен фахівець.

Як позбавити від депресії близьку вам людину, якщо немає можливості звернутися за допомогою.

  1. Не залишайте її на самоті. Вам повинно вистачити терпіння, тому що це не так легко, як здається.
  2. Зверніться до фахівця і дізнайтесь все про лікування депресії. Психотерапевт розповість вам, як діяти в тому чи іншому випадку.
  3. Слухайте. Не перебивайте, не давайте порад, не беріть нічию сторону (якщо депресія виникла на тлі розриву з партнером, наприклад). Якщо людина почне говорити, то їй стане легше. Покажіть, що ви слухаєте її уважно, не ставте навідних запитань. Це складно, тому що все проходить через призму вашого сприйняття. Але це можливо.
  4. Покажіть, що позитивного є в її житті. Концентруйтеся на ній, прибирайте негатив.
  5. Ходіть гуляти разом. Займайтесь активною фізкультурою, допомагайте дотримуватися режиму. Це вкрай важливо!

У депресивному стані може опинитися кожен. І це не залежить від того, наскільки ми успішні чи ні, скільки у нас грошей, яка у нас сім’я. Причини депресії криються глибоко в кожному з нас, і можуть проявитись в будь-який момент.

Попередити або лікувати

Поки все добре, ми не думаємо про те, що може статися. У людей, які мають позитивне мислення шанс зіткнутися з депресією дуже невисокий. Однак якщо ви не впевнені в собі, якщо ви хочете змінити якість вашого життя або знайти відповіді на питання, які живуть всередині вас — звертайтеся до психотерапевта. Будь-які проблеми легше попередити, ніж лікувати.

Телефонуйте нам зараз. Ми працюємо в режимі онлайн і оффлайн. У центрі психологічної допомоги є фахівці, які допоможуть вам справитися з більшістю ситуацій, з яких ви не можете знайти вихід самостійно!

4.9/5 - (17 votes)

One Comment

  1. Вера

    Коментар пацієнта Когнітивно-поведінкова терапія виявилась дуже ефективною в моєму випадку ОКР. Завдяки цьому методу мені вдалося повністю позбутися хвороби. Жодний з методів, якими я лікувався до цього, не приніс бажаного результату. Спочатку я не міг повірити, що метод насправді є дієвим, та не зміг відмовитися, бо дуже дошкуляли симптоми хвороби. В моєму розумінні лікування могло бути лише за допомогою препаратів. Та згодом завдяки КПТ хвороба повністю зникла. КПТ дала мені можливість взяти контроль над обсесіями та компульсіями в свої руки, не боятися та крок за кроком працювати над їх подоланням. Під час лікування я отримував задоволення від того, що мій стан покращувався. КПТ дала можливість знову жити повноцінним життям. Цей випадок не має метою представлення КПТ як «чудо-методу»: вона має свої обмеження і далеко не завжди може бути настільки ефективною. Даний клінічний випадок також не свідчить про те, що фармакотерапія неефективна – часто при ОКР вона може бути дуже дієвою; не критикує психоаналіз чи холотропне дихання – ці методи мають свою цінність і показання до застосування. Даним випадком автор лише бажає продемонструвати, що ОКР може суттєво вплинути на якість життя людини та її долю загалом і що КПТ є ефективним методом допомоги при ОКР, тому дуже важливо, щоб в Україні він розвивався. Ця стаття зосереджена на представленні моделі КПТ при ОКР та огляді емпіричних доказів її ефективності.

Comments are closed.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе