Відчуй себе

Новорічна самотність — чи варто від неї тікати?

новорічна самотність

Можна зустріти новорічні свята в галасливій компанії, поглинаючи тоннами салати і запиваючи шампанським, стояти біля багаття, в очікуванні шашликів, дивитися новорічні фільми по ТВ, і все одно при цьому відчувати пекучий стан самотності. А це часто викликає депресію, яка може привести до повного небажання жити.

Самотність в новорічну ніч — це неприємний і хворобливий стан. І він ніяк не залежить від кількості оточуючих людей.

Самотність в новий рік — це не просто відсутність особистого життя і спорідненої душі поруч. Це відчуття внутрішньої порожнечі, яка виливається в ненависть до свят та до життя в цілому.

Ритуали та їх виконання

Нас привчили до певних ритуалів. У кіно дівчина обов’язково зустрічає принца, і в новорічну ніч відбувається виконання бажань. Саме тому ми завжди чекаємо, що збудеться щось неймовірне, таємні мрії здійсняться, і прийде безмірне безмежне щастя.

Але щороку відбувається одне й те саме. Спочатку тривале застілля до ранку, потім 1 січня з головним болем і печією від переїдання. І заключний етап нерадісне передчуття прибирання. А ті, хто чекав свого принца або принцесу, отримують бажане дуже рідко. І від цього залишається тільки гіркий осад, а новорічні свята перетворюються на суцільний кошмар.

Що ж робити, щоб не потрапити в це коло розчарувань і нікому не потрібною метушні? Ламайте ритуали і будуйте свої, нові. Ті, в яких буде комфортно саме вам. Згадайте, що життя дане вам не для того, щоб робити вигляд, ніби ви щасливі, а для того, щоб дійсно радіти кожному новому дню.

Як зустрічати новий рік, якщо вам самотньо

Сьогодні ми не будемо говорити про карантин, який обмежує наші пересування і контакти. Хоча скидати з рахунків його не можна.

Отже, як же не бути самотнім в новорічну ніч?

  1. Святковий настрій створюємо собі самі. Перш за все, потрібно зрозуміти і прийняти той факт, що вам ніхто і нічого не винен. Ваш партнер не повинен створювати вам свято, не повинен купувати дорогі подарунок у вигляді айфона 12 або норкової шуби.

Свято не полягає в подарунках під ялинкою. Свято — це стан душі. І він або живе всередині нас, або на його місце приходить самотність. Щоб не допустити його, озирніться навколо себе і оцініть минулий рік. Напевно вам є, за що себе похвалити.

  1. Не чекайте багато від свят. Нічого надприродного не відбудеться. Проблема в тому, що нас в дитинстві привчили чекати казкових подій. Але згадайте, адже свято і настрій вам дарували не чарівні істоти, а ваші батьки. Сьогодні ви вже не дитина, а цілком доросла і самостійна людина. Ви можете самі подарувати собі таке свято, про яке можна тільки мріяти.

Усвідомте свої внутрішні потреби. Для цього проведіть інвентаризацію власних думок і бажань, позбудьтеся від усього непотрібного, що вам нав’язали.

Самотність в новий рік не буде сумною і важкою, якщо ви переглянете своє життя, цілі і мотивацію. Не варто стрімголов кидатися в нові інфоуроки, вони теж нав’язані. Дайте собі відпочинок -—не потрібно шукати нову роботу або захоплення. Коли в вашому мозку звільниться простір, все потрібне прийде саме.

  1. Подаруйте свято іншим. Коли ви робите подарунки, навіть невеликі, що ви відчуваєте? А якщо в цей новий рік, замість того, щоб сидіти під замком і думати про те, як вам самотньо в новий рік, і як ви ненавидите свята, ви подаруєте свято іншим?

Подивіться навколо себе. Ви не єдина людина, яка зустрічає новий рік на самоті. Можливо, у вашому будинку є хтось, кому потрібна увага, добре слово і тепла компанія. Не потрібно шукати партнера в новорічну ніч, майбутнього чоловіка або дружину. Коли прийде час — він знайдеться сам. Адже свято нам дається не для того, щоб наздогнати все, що не встигли за рік. Свято, перш за все, дається для відпочинку і відволікання від турбот.

Ви можете подарувати годину спілкування і гри сусідській дитині, бабусі або прогулятися з чужої собакою. Просто озирніться. Ваша допомога завжди комусь потрібна, але ви не помічали цього в робочі будні. Так станьте чарівником в святкові дні для когось. І повірте, від вашої новорічної самотності не залишиться і сліду.

  1. Знайдіть собі заняття до душі. Скільки всього ми відкладаємо на потім, тому що у нас робота, домашні справи і турботи. Ми хочемо вивчити мову, навчиться грати на гітарі або прочитати книгу, яку купили ще влітку. Але то настрою не вистачає, то щось відволікає.

Новорічні свята — це час відпочинку. У цей період ніхто не перешкодить тому, щоб ви відновили старе хобі або знайшли щось нове, що вас захопить.

  1. Спілкування через мережу. У світі є люди, яким може бути самотньо в новорічну або різдвяну ніч. Знайдіть в мережі тих, хто може з вами поспілкуватися наживо. Існує безліч програм спільного перегляду фільмів в реальному часі, в яких ви можете їх обговорювати тут і зараз.

Тільки уявіть собі, що можна просто коментувати якісь події сюжету і людина по той бік мережі не буде проти. У вас зав’яжеться цікава дискусія, а можливо і новий друг.

  1. Міська ялинка. Це місце, де навіть під час карантину ви зможете відчути атмосферу свята. Досить буде яскравих вогнів і музики, щоб свято все-таки увійшло в вашу душу.

Чого не потрібно робити

Не приймайте запрошення людей, які вам неприємні, аби не бути на самоті. Тоді на ранок вам буде ще гірше.

Не потрібно заперечувати свято. Воно існує, і ваша підсвідомість постійно буде про це нагадувати. А звідси недалеко і до депресії. Ви весь час будете думати, що ви щось упустили.

Прийміть те, що є. Не кидайтеся в крайнощі. Любіть себе і дорожіть своїм спокоєм. Відпочиньте, напишіть свої мрії на папері, обміркуйте все, що відбувалося з вами за рік.

Якщо ви хочете уникнути новорічної самотності, не варто цілу добу безперервно дивитися телевізор, затарившись їжею на дивані. Від мелодрам, де, врешті-решт, герой і героїня зустрічають свою любов, краще вам не стане. Ви ще гостріше відчуєте те, від чого ви біжите.

5/5 - (13 votes)
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе