Відчуй себе

Як стати багатим і щасливим – психологія грошей

психологія грошей

Можливості розбагатіти у всіх рівні. І не тільки в Америці – країні безмежних можливостей, а й у нас, в Україні. Розбагатіти може навіть дитина, і прикладів цьому достатньо на ютубі або в інстаграмі. Ведучи свій блог, дитина в 10-12 років вже заробляє більше, ніж дорослий. Чому? Тому що вона незашорена, і ще не робить батьківських помилок. Психологія грошей – це цілий розділ науки, про який не прийнято було говорити цілі покоління.

Чим відрізняється фінансова психологія багатої людини від бідного? На це питання складно відповісти однозначно, але ми спробуємо.

Отже, відмінність психології багатих від бідних

Ненависна робота. Процювати тільки для того, щоб протягнути від зарплати до зарплати – веде до бідності. Не отримуючи морального задоволення від того, що ви робите, ви ніколи не отримаєте і матеріальної винагороди – грошей, яких би вам вистачало.

Що робити? Зупиніться і подумайте, що в житті ви хотіли б робити, що приносило б вам задоволення. Так, психологія грошей така, що без морального задоволення ви не отримаєте фінансової винагороди.

Ідея. Для примноження грошей багатому потрібна всього лише ідея. Бідна людина живе за сценарієм, який розробили для неї інші люди. Йде на низькооплачувану роботу, тільки для того, щоб купити їжу. Працює, тому що платять, щоб не вмерти з голоду.

Як заперечення можна почути: «А що робити, якщо більше ніде не можна заробити? З голоду вмирати»? Ні в якому разі! Думати на кілька кроків вперед.

Де взяти стартовий капітал. Не кожна ідея потребує фінансових вливань. Або вони мінімальні. Наприклад, блогер в інстаграмі. Для початку знадобиться тільки телефон, який у всіх є.

Якщо ви чогось хочете досягти – шукайте можливості! Вони завжди є, просто не завжди їх можна відразу розгледіти. Для цього потрібно змінити свою фінансову психологію, і перестати шукати перешкоди.

Бідний шукає перешкоди, а багатий – можливості.

Заздрість. Це не найгірше почуття. Однак користуватися ним можна по-різному. Один буде заздрити успіху ближнього. Нова машина сусіда викличе, скоріше злість і образу. Успіхи знайомих викликають більше ненависті, ніж поваги. Дивлячись на багату людину по телевізору, заздрісник подумає не про те, як він заробив ці гроші, а про те, як йому пощастило.

Іншу людину заздрість штовхне на нові звершення. «Якщо вийшло у нього, чому не можу я?» І це вже інша історія, історія фінансової психології багатої людини.

Гордість за свої успіхи. Багата людина буде рекламувати свої досягнення. Вона не соромиться говорити про них, в той час, коли бідний буде принижувати їх. Знаєте, чому сусід, який добився успіху раптом перестає з вами попивати пиво вечорами? Тому що він зазнався або тому, що йому просто набридло ваше постійне ниття, пов’язане з відсутністю грошей і скаргами на начальство?

Психологія грошей не любить ниття і зневіри. А якщо ви займаєтеся улюбленою справою, то у вас і не виникне бажання нити в жилетку.

Успішні люди відгороджуються від негативу.

Хочете змінити психологію грошей і финасового успіху? Почніть з чищення вашого оточення. Негативної інформації вам вистачає, шукайте тих, хто мислить позитивно. Тоді ваше життя почне налагоджуватися.

Лотерейний квиток. Мрія про те, що бідний раптом розбагатіє, купивши лотерейний квиток, отримає несподіваний спадок або на нього просто звалитися мішок з грошима – приємна. Але якщо людина з фінансовою психологією бідняка і знайде несподіваний скарб, вона все одно залишиться бідною. Гроші будуть розтринькані на речі, які реально не мають цінності. Повернення в бідність лише справа часу.

Перемогти або не програти? Це два різних поняття. Багата людина завжди прагне домогтися вершин, вона повинна виграти. Іноді на це йде ціле життя. Але у неї є мета не втриматися на плаву, а отримати все цілком.

Бідна людина борсається в тихому болоті, намагаючись з усіх сил не піти на дно. Вона не бачить можливостей виплисти, а бажання боротися пропадає все більше. Вона звикає до безвиходу, і не бачить сенсу в перервах.

А ще людиною керує страх. І це найсильніша емоція, яка не дозволяє їй боротися з труднощами. Що буде, якщо вийти із зони комфорту? Страшно ж розлучитися зі спокійним смутком та депресією, теплим пледом і постійними неприємностями. Там, за зоною комфорту, буде незатишно, і потрібно буде щось створювати заново.

Як вийти із зони комфорту і заробити грошей?

Перестаньте себе жаліти. Так, це звично, це приємно. Деякі люди настільки хочуть жалості, що їх мозок підкидає дуже неприємні сюрпризи. Наприклад, людина може несподівано захворіти. Так працює психосоматика.

Оточіть себе позитивом. Позитивні люди, позитивні речі, фільтр на новинних каналах – все це дозволить прибрати з вашої голови негатив. Перебудувати свою психологію по відношенню до грошей, складно. Але можливо. Якщо самостійно не виходить – звертайтеся до психотерапевта.

Використовуйте хобі. Що ви вмієте робити в цьому житті, і що робите із задоволенням? У кожній людині живе талант, який потрібно відшукати. Є така думка, що перш ніж знайти щось нове, потрібно щось втратити. Для деяких це дійсно працює, для інших – ні.

Вирішуйте самі, як вам перетворити хобі в заробіток. Тим більше, що в Інтернеті є безліч порад. Ви щось вмієте робити краще за інших, так почніть на цьому заробляти.

Все й одразу. Цього не буде ніколи. Це про скарб в стіні і лотерейний квиток. Якщо ви вирішили будувати нове життя і фінансове благополуччя, перестаньте мріяти про те, що вам хтось щось подарує. Тільки самостійно будуючи успіх, ви зможете до нього підібратися. Ніяк інакше.

Найкраща інвестиція – в себе. Для того, щоб стати багатим, потрібно знати, як домогтися успіху в своїй справі. Без навчання нічого не вийде. Якщо не розвиватися, ви так і будете винаходити велосипед, залишаючись на тому ж місці. Інвестуйте в знання, тільки не складайте їх на полку – протухнуть. Користуйтеся і примножуйте.

Розбагатівши, залишайтеся людиною. Щоб довго не розписувати, згадайте будь-яку історію, наприклад, про Дядечка Скруджа. «Самотній Вовк з Уол Стріт» гарний тільки для кіно», а не як не для життя.

Що зробити, щоб змінити своє життя в корені?

  1. Підняти власну самооцінку. Оцініть себе об’єктивно. Такі фрази, як:

«Я не гідний цього», «Я не можу», «У мене не вийде» – повинні назавжди піти з вашого лексикону.

Позитивне мислення не про те, як купатися в грошах на Канарах, а про те, як бути щасливим. Але самооцінка річ слизька. Як її підняти, коли все навколо не так, як хотілося б?

  1. Звернутися до психолога. З його допомогою ви зможете знайти в собі приховані сили і можливості, підняти самооцінку і зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі.
  2. Синдром самозванця. Він часто не дає шансу оцінити свою роботу правильно. А чи знаєте ви, що Енштейн теж страждав синдромом самозванця? Почніть оцінювати свою роботу правильно, не демпінгуючи, не знижуючи ціни. І ви побачите, що почнете отримувати від неї задоволення.

Робіть те, що хочете. Звичайно, тут є обмеження. І для того, щоб навчиться жити так, як ви того хочете, знадобитися час. Але це можливо. Так, вам знадобитися допомога психотерапевта, щоб зрозуміти і прийняти себе. З усіма своїми достоїнствами і недоліками. Але це дозволить вам піднятися на новий рівень і не просто змінити психологію грошей, але і навчиться мислити, як вільна і щаслива людина.

4.7/5 - (12 votes)

3 Comments

  1. Нина

    З мого досвіду, хороший психолог мало говорить, обережний у висновках і часто від нього можна почути: Я поки що не дуже розумію, спробуймо розібратися краще чи будь-які інші формулювання, які виведуть вас на більш глибокі міркування.

  2. Нина

    Я за освітою лікар-психолог закінчила Національній медуніверситет імені О. О. Богомольця і перші кілька років дійсно пропрацювала за фахом психологом. Проте мене завжди тягло до рукоділля. Вперше заробляти на цьому я спробувала ще вісім років тому почала шити торбинки з екологічних матеріалів з різноманітними візерунками, які продавала на Андріївському узвозі. Там і познайомилась з людьми, які в майбутньому стали не тільки моїми клієнтами, а й колегами. Але в далекому 2010 році це залишалось моїм хобі, а думка займатись виключно хендмейдом лякала мене. Страхів було вдосталь покинути основну роботу, залишитися без грошей, не зуміти реалізувати власний бізнес. В цих думках і страхах я прожила до 2014 року. Обставини склались так, що я звільнилась з роботи, і постало запитання, що робити далі.

Comments are closed.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе