Відчуй себе

Лікування за допомогою домашніх тварин

як лікують домашні тварини

Вчені можуть сперечатися між собою, доводячи всьому світу, наскільки ефективно лікування за допомогою домашніх тварин для людей. Одні доводять, що ефект є неоціненним, інші, що довести це неможливо. Якщо відійти від наукової точки зору і прийняти до уваги практику, ми вважаємо, що допомога домашніх тварин людям просто необхідна.

Спілкування з тваринами знижує кров’яний тиск, заспокоює, допомагає при лікуванні депресії. Каністерапія – лікування за допомогою собак, допомагає дітям інвалідам адаптуватися і соціалізуватися, розвивати дрібну моторику, увагу, та й просто дає масу позитивних емоцій. Теж саме можна сказати і не про домашніх тварин – дельфінів, конях, і навіть страусів.

Так як лікують домашні тварини

Настрій. Навіть риби в акваріумі для деяких є тією самою точкою релаксу, яка так необхідна. Кішка, собака, морська свинка – всіх їх можна погладити. І це дає приємні тактильні відчуття, які підвищують настрій.

Коли людина спокійна, у нього рідко підвищується кров’яний тиск. Звичайно, слід виключити людей з хронічними захворюваннями. Хоча статистика стверджує, що у господарів домашніх тварин проблем з тиском бувають рідше.

Депресія. У господарів домашніх тварин, особливо котів чи собак, рідше виникає депресія. Тут хочеш не хочеш, а доглядати за котом треба, собаку два рази в на день на прогулянку водити. А це, як ні як, є фізичний рух. Собака не дасть піти в себе, підсуне ніс під руку, кіт може влягтися на голову, руки, тіло. Увага відволікається, з’являються позитивні емоції.

Деякі люди заводять кішку або собаку, рятуючись від самотності. У сім’ях, де немає дітей, домашні тварини дозволяють виплеснути невитрачену любов на них. Лікування тваринами тут незаперечно – вони рятують від надлишку негативних емоцій і приносять позитивні.

Спілкування. Якщо в будинку собака, то обов’язково знайдеться нове коло спілкування. Собачники легко знайомляться між собою. Все починається з обговорення кормів і вигулу, а закінчується новим колом спілкування.

Мати домашню тварину вкрай важливо і для сором’язливих і закритих людей. Вони допомагають подолати бар’єри, пов’язані зі спілкуванням. Тому що в колі все тих же собачників, перша увага звертають саме на вихованця, а вже потім відбувається людське спілкування.

До речі, цікавий факт. Собачники однієї групи частіше запам’ятовують клички тварин, ніж імена їхніх господарів.

Тварини і діти

У будинку, де є домашні тварини, дитина росте добрішиою до оточуючих. Це факт. Маючи свого улюбленця, вона не образить на вулиці бездомного кота або собаку, у неї не буде розвиватися жорстокість по відношенню до них.

Чому це так важливо? Так все гранично просто: всі маніяки починали з тортури домашніх тварин. Це було перше прояв жорстокості по відношенню до живої істоти.

А ще тварини допомагають в дитячому розвитку. Погладити кота або собаку малюкові важливо, так як розвивається дрібна моторика.

Перша відповідальність – вчасно вигуляти собаку або погодувати кота, не менш важлива, ніж навчити зав’язувати шнурки.

Якщо говорити про те, як лікують домашні тварини діток інвалідів, аутистів, дітей з ДЦП – то тут ціла наука. Ми знову говоримо про каністерапію, яка допомагає діткам розвиватися і соціалізуватися, перестати лякатися гучних звуків, навчиться довіряти.

Каністерапія допомагає зрозуміти, як лікують домашні тварини людину не залежно від віку.

Так, домашні тварини можуть допомогти зробити нас трішочки щасливими, а це маленький крок до великого щастя.

4.9/5 - (14 votes)

One Comment

  1. Анастасия

    Взаємовідношення людини і цього птаха має дуже стародавню історію — багато учених припускають, що сизий голуб є першим птахом, прирученим людиною добре відомо, що численні породи з самими різними характеристиками мають єдиного предка — дикого або скелястого голуба. Проте до другої половини 19 століття усталеною була теорія про постійність і незмінність видів, згідно з якою кожна порода була унікальна. У 1868 році вийшла в світ робота Чарльза Дарвіна «Зміна тварин і рослин під впливом одомашнення», в якій домашні голуби зайняли одне з центральних місць. Вивчаючи різні породи птахів і провівши досліди з їхнього схрещування, учений прийшов до висновку, що їхнє різноманіття є результатом селекції, а загальним предком є дикий сизий або скелястий голуб

Comments are closed.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе