Відчуй себе

Психолог, психотерапевт, психіатр – в чому різниця

психолог, психотерапевт, психіатр - в чому різниця

Щоб зрозуміти різницю між трьома спеціалізація ми, поговоримо про кожну окремо. І щоб зрозуміти, хто вам потрібен: психолог або психіатр, почнемо з останнього.

Хто такий психіатр

Психіатр має вищу медичну освіту, тобто це лікар. Він працює з людьми, у яких є психічні розлади на біологічних, біохімічних і органічних рівнях. Психіатр має право виписувати лікарські препарати, в тому числі ті, що відпускаються за рецептом.

Щоб було зрозуміліше, то психіатр – це лікар, який лікує шизофренії, хворобу Альцгеймера, важкі депресії, залежності, біполярні розлади і багато іншого. Що лікує психіатр в нашому центрі психологічної допомоги, ви можете дізнатися тут, або зателефонувавши нам за телефонами, вказаними на сайті.

Хто такий психолог

Психолог, це фахівець, який отримав гуманітарну освіту в області психології. Коло загальної психології широке. Цей фахівець допоможе вам при відборі персоналу на роботу, його знання не замінні в рекламі і маркетингу.

У нашому центрі психологічної допомоги психолог допоможе розібратися в різних життєвих ситуаціях, які вас могли б загнати в глухий кут. Допоможе підняти самооцінку і вирішити проблеми з прийняттям себе, розібратися з депресією і емоційними залежностями.

У центрі «Відчуй себе» працює дитячий та підлітковий психолог психотерапевт, який допоможе вам зрозуміти свою дитину, а також впорається з більш глибокими проблемами.

Хто такий психотерапевт

Психотерапевт – обов’язково психолог. Але психолог не може бути психотерапевтом. Так психолог або психотерапевт – в чому різниця?

Психотерапевт має спеціальну освіту, що дозволяє йому вести приватну або державну практику, і вирішує більш широке коло питань, ніж психолог. Психотерапевт діє методом «психічного впливу» за допомогою розмов, роз’яснень та виявленням внутрішніх конфліктів. Терапевт не тільки виявляє такі конфлікти, але і допомагає знайти шляхи їх вирішення.

У нашій практиці ми використовуємо різні напрямки: «позитивна психотерапія», «гештальт-терапія» та інші. У кожному напрямку є різниця, але найголовніше, що всі напрямки визнають цінність особистості, і спрямовані на її розвиток.

Позитивна психотерапія – метод, в якому йде апеляція до розуму і почуттів клієнта. Завдання консультації полягає в тому, щоб кожен міг розвинути свій потенціал, зрозуміти і диференціювати причину внутрішніх конфліктів, і за допомогою психотерапевта позбутися хвилюючих його питань.

З якими проблемами працює психотерапевт?

  1. Депресії різних форм. У деяких випадках, коли депресії мають важкі форми, психотерапевт або психолог тільки надають супровід клієнта, а лікуванням займається психіатр.
  2. Панічні атаки – з’ясування причин їх виникнення і надання відповідної допомоги.
  3. Сімейні консультації – допомагає відновити мир і спокій в родині, прибрати недомовленості, знайти спільну мову і інтереси. Сімейна системна терапія.
  4. Допомога при ПТСР – посттравматичних стресових розладах (втрата близької, участь в бойових діях, жертви зґвалтування, люди, котрі піддавалися домашньому насильству, катуванням тощо.).
  5. Робота з внутрішнім «Я» клієнта і багато іншого.

Завдання психотерапевта полягає в тому, щоб кожен клієнт позбувся внутрішніх проблем і чинників, які заважають йому стати вільним, а через свободу – щасливим.

Різниця між фахівцями часто стирається в свідомості клієнта. Тому, для того, щоб зрозуміти, до кого вам звернутися: до психолога, психотерапевта чи психіатра, зателефонуйте нам. До якого б фахівця ви не звернулися, вам буде надана кваліфікована допомога у вирішенні вашої психологічної проблеми.

5/5 - (8 votes)
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе