Відчуй себе

Конкуренція між дітьми, як побороти

конкуренція між братами та сестрами

Перш ніж шукати відповідь на питання, як подолати суперництво між дітьми, давайте подумаємо, звідки вона береться? Можливо, саме батьки створюють ту саму конкуренцію, від якої потім доводиться позбуватися?

Коли діти починають конкурувати між собою

Для кожної дитини в першу чергу важлива любов найближчих людей – батьків. Якщо мама похвалила одну дитину, а іншу ні, як думаєте, що буде відчувати та дитина, якій дістанеться менше уваги? Як мінімум, вона буде злитися. На матір, на сестру, брата, на оточуючих.

Це та образа, якої дуже складно позбутися. Навіть якщо у вас не було брата або сестри, то у вас був друг або вас з ким-небудь порівнювали. Ця образа переростає в комплекси, які заважають жити все життя.

Конкуренція між братами і сестрами з’являється тільки завдяки батькам!

Як позбутися конкуренції між дітьми?

Ставтеся до всіх своїх дітей однаково. Якщо ви купили іграшку одній дитині, подумайте про другу. Навіть, якщо це стосується дня народження. Знайдіть можливість зробити подарунок і другій дитні.

З подарунками є й інший варіант – залучіть її до вибору. Обговорюйте з дитиною, чому зрадіє її брат або сестра. Нехай цей вибір буде усвідомленим. Тоді подарунок одній дитині не викликатиме заздрість у іншої.

Материнська увага. Будете любити своїх дітей усім серцем, у вас не постане питання про те, як долати суперництво між дітьми. Якщо ви хвалите одного, знайдіть за що похвалити іншого. Навіть, якщо привід для похвали відразу не приходить на розум.

Хваліть декілька раз на день, покажіть, що вас захоплює в них, покажіть їхню цінність для вас – недолюблені діти живуть дуже важко. Вони не можуть нормально спілкуватися, будувати свою сім’ю, часто мають конфлікти з колегами по роботі.

Впізнаєте себе?

Одне невірно сказане батьками слово, і ви вже налаштували вежу з комплексів. Але й стелити соломку кожного разу не потрібно. Якщо ваша дитина не вміє реагувати на критику, то її комплекси будуть ще сильнішими. Тут палка з двома кінцями, і вам потрібно навчитися регулювати баланс між критикою та похвалою. Тільки пам’ятайте, що важливо критикувати вчинок, а ні дитину, тому що дитина хороша від народження. Поганим може бути тільки її вчинок. Неможливо не травмувати дітей взагалі, це природний процес. Травма робить їх сильнішими, і чомусь вчить. Але якщо травма вийшла за межі користі і заважає жити дитині повноцінно, то це той момент, коли дитині потрібен психолог.

Звернутися до психолога зараз

Не ставте одну дитину в приклад іншій. Так, це робили ваші батьки. Але ви ж не вони? Відноситься до своїх дітей однаково , але любіть кожного по своєму, так як потрібно кожній дитині.

Конкуренція між братами і сестрами виникає, якщо діти однолітки, або мінімальна різниця в віці. Вони починають ділити іграшки, стіл, ліжко, місце на ігровому килимі. Так вони вчаться захищати своє місце під сонцем. Тому, будьте обережні в своїх діях і уважні до кожної дії дітей.

Конкуренція між дітьми з розривом в 7 років і більше

Ви хочете віддати іграшку або будь-яку річ старшої дитини молодшій. Старша дитина, яка по праву вважала річ своєю, може не зрозуміти, чому повинна ділитися. Не переконуйте її: «Маленькому потрібно, а ти обійдешся». Так робити не можна! Запитайте у своєї дитини, чи може вона дати улюблену іграшку своєму братові або сестрі. Якщо вона не готова розлучитися з річчю, то не травмуйте її!

конкуренція між дітьми з розривом в 7 років і більше

У вас двоє або більше дітей? Забезпечте їм простір. У кожного має бути своє місце, де вона може побути наодинці і сховатися від навколишніх. Повірте, проживання в комуні нікому щастя не принесло. Тільки комплекси.

Старші діти не повинні піклуватися про молодших! Це придумали ті, у кого немає часу для своєї дитини. Вони повинні дружити, їх потрібно вчити комунікувати один з одним. Старша дитина нічого не повинна молодшій! Це ви повинні, як батьки.

Розподіл обов’язків у родині. Часто старша дитина виконує більше обов’язків. У її завдання входить:

  • підмести і прибрати квартиру;
  • забрати малюка з садка;
  • погуляти з ним і нагодувати.

І ще безліч всяких доручень, виправданих словами: «Ну, ти ж старший!».

А у неї є і свої турботи та інтереси. Як мінімум, зробити уроки. А ще ій хочеться погуляти з друзями, постріляти в комп’ютері, пограти в футбол, подивитися кіно з дівчатами і так далі. Не позбавляйте свою дитину її власних бажань. Це не те виховання, яке зробить з неї хорошу людину. Воно не зробить її щасливим або успішним, а тільки прищепить комплекси, а сама дитина буде накопичувати образу на вас.

Ваша дитина – ваша відповідальність. Тому, візьміть її на себе, а не перекладайте на інших. Як долати суперництво між дітьми – краще його не допускати.

Ситуації, коли конкуренція виходить з-під контролю або коли потрібен психолог

Ви все робите правильно, ви ставитеся до ваших дітей однаково, але проблема наростає. У вашому будинку виникають скандали, діти влаштовують істерики і ніякі вмовляння або дії не допомагають? Телефонуйте психологу.

Іноді проблеми криються не у вихованні. У дітей можуть проявлятися перші ознаки агресії, труднощі у спілкуванні з друзями чи оточуючими, які в подальшому можуть перерости в проблеми. Якщо ви помічаєте, що є конкуренція між братом і сестрою – не затягуйте з рішенням – звертайтеся до психолога.

Другий варіант, коли буде потрібна консультація психолога – ви вагітні. Малюка ще немає, але ваша старша дитина може ревнувати до того, хто ще не народився. Ви вже ненародженій приділяєте більше уваги, ніж первістку.

І скільки б ви не розмовляли зі старшою дитиною, ви не розумієте, як подолати суперництво між дітьми. Телефонуйте. Якщо ревнощі дитини виходять з-під контролю, вам знадобиться допомога дитячого психотерапевта.

5/5 - (11 votes)
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе