Відчуй себе

Cамодостатня людина

самодостатність

Самодостатність — добре чи погано? Що це в принципі за поняття і чим відрізняється від самостійності?

Самодостатнього чоловіка легко розгледіти в натовпі. Він успішний, привабливий, до нього тягнутися жінки. Таких чоловіків люблять, а ось з жінками все трохи складніше.

Самодостатність буває різною: психологічною, соціальною, побутовою. І кожна має свої ознаки.

  1. Побутова самодостатність означає, що ти самостійний, що не живеш за чужий рахунок, можеш себе прогодувати.
  2. Психологічна — ти не залежиш від чужої думки, у тебе немає хворобливих уподобань, ти можеш спокійно обходитися без подруг і друзів. Адже, друзі для якісного проведення часу, відпочинку, приємного спілкування, а не виконують функцію жилетки.
  3. Соціальна — коли ти не просто розумний, а вмієш користуватися своїм розумом на благо собі.

Жіноча самодостатність засуджується в суспільстві, але її це мало хвилює. Їй взагалі не цікаво, що про неї говорять. Якщо жінка самодостатня, то найчастіше про неї говорять, що вона стерва. Чому? Тому що вона грає за жорсткими правилами, вона вирішує сама: як їй жити, що говорити, з ким спати, що носити і так далі.

Самодостатня жінка сама вибирає партнера, і від неї ви навряд чи почуєте, що погана погода, що у неї неприємності. Вона не шукає жилетку, не бідкається подругам і намагається уникати людей з негативними емоціями.

Так, слухати вона буде. При цьому, її мозок відразу зробить свої висновки: спілкуватися з вами далі або зберігати довгу дистанцію.

Їй не потрібні ті, хто приносить негатив. Вона буде цуратися вічних скигліїв і невдах. Їй незрозуміло, чому вони нічого не роблять, а тільки розмірковують. У колі самодостатньої жінки будуть тільки позитивні люди, тому що вона сама вибирає, з ким їй спілкуватися.

Правила життя самодостатньої жінки

Немає людини, яка б народилась вже самодостатньою особистістю. Тільки в процесі життя, проходячи через певний досвід, у кожного з’являються певні реакції на ту чи іншу ситуацію. І народжуються правила поведінки, які можуть докорінно відрізнятися від стереотипів, нав’язаних суспільством.

Правило перше. Любити себе і жити для себе. Егоїзм? Так, але він здоровий. Якщо ти хочеш бути щасливою, то, перш за все, потрібно щоб тобі було добре.

Ми не говоримо про ті випадки, які несумісні з мораллю. Не кажемо про злочин закону. Ми говоримо про загальнолюдські правила.

Правило друге — саморозвиток. Самодостатня жінка не зупиняється в розвитку. З нею не буде нудно. Такій жінці або чоловікові не потрібно, щоб хтось їх розважав, таким людям не нудно з самими собою. Вони швидше відмовляться від нудного співрозмовника, ніж будуть терпляче вислуховувати його.

Правило третє — емоційна стабільність. Серед самодостатніх людей ви не зустрінете невротиків. Ніяких суперечок, скандалів або розмахування кулаками. Все спокійно і врівноважено. І не тому, що не зможуть відбитися, а тому, що їм це не цікаво в принципі.

Правило четверте. Немає залежності від людей, звичок, роботи. Важливо не те, що думають про це оточуючі, а те, що потрібно саме людині. При такому розкладі, жінка буде хорошим керівником. Вона не стане принижувати своїх підлеглих, не прагнутиме скористатися владою. Швидше за все, такий керівник буде досить демократичними, а колектив під її початком, успішним.

Самодостатні люди — люди, які залучають успіх. Ви навряд чи побачите їх серед мітингувальників на площі. Це люди, які вважають за краще вирішувати всі проблеми самостійно і дуже тверезо оцінюють будь-яку ситуацію.

Правило п’яте. Постановка цілей. Все як за підручником: мета повинна бути реальною, досяжною і виконана в поставлені терміни. У таких людей немає ілюзій. Ви не почуєте від людини, що їй завадило щось або хтось. Він реаліст і чітко бачить свої помилки, які гальмують його, а не звинувачує в промахах оточуючих.

Сім’я і відносини

Деструктивні відносини — це не про самодостатніх людей. Вони відпустять людину, якщо вважатимуть, що більше не можуть бути поруч. Самодостатня жінка буде цінувати чоловіка, а не дорікати або перебудовувати під себе. У таких сім’ях зазвичай дуже гармонійні відносини між партнерами.

Якщо жінка любить себе — її люблять оточуючі. Від неї йде особлива енергетика, до якої хочеться доторкнутися. Таких жінок люблять чоловіки, проте, не завжди і не всі щасливі.

У сім’ї, де обидва партнери є самодостатніми особистостями, тепло і затишно. У таких парах немає ревнощів, тому що є довіра і повага. До речі, ревнощі — стан невротиків, а самодостатні люди мають досить урівноважену психіку.

Фінансова сторона

Багато хто вважає, що самодостатність — категорія фінансова. Наприклад, є гроші і бізнес у жінки, значить, вона самодостатня. Їй ніхто не потрібен, вона з усім впорається. Так, так виходить, що ці два поняття переплітаються у свідомості, і люди плутають успіх в бізнесі і самодостатність.

Давайте поставимо всі крапки над «І». Самодостатність має мінімальне відношення до фінансового успіху. З іншого боку така людина не дозволить собі жити в злиднях. У людини буде престижна або улюблена робота, яка буде приносити дохід.

У той же час, людина, що добилася успіху в бізнесі, має кілька прибуткових підприємств, може бути залежною від оточуючих. А це вже ніяк не про самодостатність.

Не можна вирішити — бути самодостатньою людиною, чи ні. Але можна виховати в себе ті якості, які потрібні вам, щоб почуватися щасливим.

5/5 - (17 votes)

2 Comments

  1. Тимур

    6 ( Іммануїл Кант ). Усі люди мають почуття моральності, категоричний імператив. Оскільки воно не завжди спонукає людину до вчинків, які несуть земну користь, отже, повинна існувати якась першооснова, якась мотивація моральної поведінки, що перебувають поза цим світом. Все це вимагає існування безсмертя, вищого суду та Бога, що утверджує моральність, нагороджуючи добро і караючи зло. 7. ( Августин, Кельвін ). Будь-яка людина народжується з ідеєю про Бога. Ця ідея буває подавлена у людях неправедних. В міру росту людина все зрозуміліше усвідомлює її. Критичні життєві ситуації часто збуджують цю ідею до життя.

  2. Ірина Гаргат

    Дякуємо за коментар. Ви піднімаєте цікаву та глибоку тему для екзистенційних роздумів.

Comments are closed.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе