Поговоримо про комплекси? Вони є у кожного, навіть якщо ми самі і не зізнаємося в цьому. Вони стають причиною нашої невпевненості у власних силах, призводять до депресій, змушують нас нервувати. Через комплекси нам здається, що ми гірші за інших людей, ми недостатньо гарні для партнера, керівництва і навіть власних дітей.
Причини комплексів глибокі, сформовані в нас з дитинства. Неправильно зроблене зауваження, необережно кинуте кимось важливим, а найчастіше батьками, слово, і в нас розвивається комплекс неповноцінності. Як позбутися комплексів зараз, коли ми зрозуміли, що саме вони заважають нам жити?
- Знайти причину. Ми можемо спробувати з’ясувати, що ж таке трапилося, що зробило нас невротиками, викликало бурю емоцій, створило комплекси.
Часто одному зробити це складно. Ми починаємо копатися в собі, згадувати і пережовувати минулі образи, але пропрацювати їх самому в більшості не вдається. Найкраще звернутися до досвідченого психолога, який допоможе зрозуміти справжні причини проблеми і підкаже, як позбутися комплексів.
Найчастіше, нам просто здається, що нас недолюблюють, за спиною шепочуться, а керівництво готує наше місце для когось іншого. Так ось, чим більше нам це здається, тим більше шансів, що все це здійсниться. Тому що ми починаємо вести себе відповідно до того, як “думають про нас” люди.
- Етап другий. Тверезо оцінюємо ситуацію. Немає на світі людини, яка б була повністю задоволений своєю долею або своєю зовнішністю. Вам тільки здається, що у сусіда все чудово: кар’єра, дружина, діти, дім “повна чаша”. У нього теж є комплекси. Тільки він про них не думає, не виставляє напоказ і не йде у них на поводу.
Не подобається зовнішність? Ніс довгий, груди маленькі, фігура не така, і ще багато всього не так. А чи знаєте ви, що навіть самі топові актори і актриси, красою яких ми захоплюємося, теж є незадоволені? Як вони позбувалися комплексів?
Прийміть як факт: кожна людина має реальні чи вигадані недоліки. І кожна має на це право.
Прийняли себе таким? Бажаєте щось виправити? Ідіть в спортзал, працюйте над своєю зовнішністю, займіться самоосвітою або підвищенням кваліфікації. Це все здорово допомагає в роботі над собою, і позбутися комплексів в результаті. Прибирайте той комплекс, який вам прищепили в дитинстві. Навіть, якщо це комплекс відмінника, з яким дуже туго живеться.
- Страшно? Етап третій. Боремося зі страхами. Тут все дуже просто. Вирішили — робіть. Страшно всім, але якщо ви будете лежачи на дивані роздумувати про те, як дорого коштує новий велотренажер, то ви точно нічого не доб’єтеся. Не бійтеся помилок. Помилка — не провал, а засіб досягнення мети. Ми будемо позбуватися комплексів, тому що віримо у себе.
Звичайно, немає єдиного рецепту для лікування всіх комплексів. Хтось боїться попросити зарплату, яка відповідає його кваліфікації, виправдовуючи це тим, що можна і краще працювати. Хтось не може знайомитися з дівчатами або чоловіками, а кого-то комплекси і зовсім перетворюють в жертву.
- Етап четвертий. Намагаємося повірити в себе. Дуже намагаємося. Хвалимо себе за найменші досягнення, тим самим позбуваємося від комплексів. До речі, відмінний спосіб себе хвалити завести щоденник, де ви будете говорити про те, як багато чого ви сьогодні домоглися. Так Так! Хваліть себе навіть за те, що ви зробили перший крок, нехай маленький, але зробили.
Можете не вірити, але як тільки ви почнете себе хвалити, навколишні почнуть помічати ваші успіхи. Тому, що у вас буде зовсім інший погляд, з’явиться сміливість і впевненість в собі. Нехай не відразу і не завтра, але чим більше ви будете робити для себе улюбленого / коханого, тим у вас більше шансів на успіх.
- Полюбіть себе. Любіть себе з усіма своїми недоліками, з усіма проблемами, з животиком (який, до речі, можна прибрати всього лише спортивними вправами вдома, і спортзал вам не знадобитися), з безглуздим носом або повними ногами. Ви заїкаєтеся, і це створює вам проблеми? А чи знаєте ви, що це ваш шарм?
Звичайно, ми не розбирали глибоко усі комплекси. Але для того, щоб позбутися комплексів в кожному окремому випадку, потрібно розбиратися. Зверніться до психотерапевта — він допоможе з вирішенням проблем, в яких ви не визнаєте навіть самі собі.
І ще, уся ця боротьба повинна приносити вам задоволення. Ви повинні відчувати, як ви становитеся самодостатньою людиною.
Виключте з вашого словника фрази, які починаються з: “Я не …”. Частинка “не” хай відійде від вас. Ви можете, ви хочете, ви робите. Спілкуйтесь з позитивними людьми, бо важливо, щоб спілкування приносило вам лише задоволення.
А якщо не виходить – телефонуйте. Ми допоможемо.
Звичайно, психологічні тренінги це досить добре, але от боротьба з комплексами вимагає ще й дуже активних дій. Ставте собі конкретні цілі, досягнувши які ви зможете подолати власні комплекси. Постійно концентруючись на своїх недоліках, ми геть забуваємо про те, що у нас є ще й гідності, число яких при цьому, однозначно, перевищує.
Дякуємо за те, що висловили свою думку.