Відчуй себе

Що таке криза середнього віку та як її пережити

що таке криза середнього віку

Коли людина після 40 років раптом починає поводитися незвично, не так як раніше, кажуть, що у неї настала криза середнього віку. Існує безліч приказок про цей вік, наприклад: «сивина в голову – біс в ребро». Ця приказка застосовна більше до чоловіків старше 40 років. Чи стосується криза жінок? Без сумніву.

Давайте визначимося, що ж таке криза середнього віку

Переоцінка цінностей і втрачених можливостей, відбувається після 40 років. І саме цей процес призводить до такого емоційного стану, коли хочеться все навколо змінити. Відповідно змінюється і поведінка людини.

Звичайно, у деяких людей такий емоційний стан може настати і раніше. Але тоді говорять не про кризу середнього віку, а розбираються з депресіями та іншими психологічними факторами.

Потрібно розуміти, що криза не приходить сама по собі. Вона виникає на тлі емоційних змін. Переосмислюється все: від досягнень на роботі до зовнішності та сімейних відносин. Часто грають роль і медичні показання. Людина відчуває, що наближається старість, змінюється зовнішність і проявляються захворювання, про які раніше й подумати не могла.

На тлі всього цього можуть проявлятися: агресія, депресія, виникати панічні атаки. Можуть виникати залежності, наприклад, від алкоголю.

Що ж стосується жінок, то можна виділити три складових: що думаю, що відчуваю, що знаю.

Думаю: я старію, я погано виглядаю, потрібно сходити до лікаря, вже не молода …

Відчуваю: як все дістало, я втомилася, нічого не хочу, вже не зможу …

Знаю: вже пізно щось міняти, я нікому не потрібна, мене вже не полюблять …

Все це наганяє смуток на людину. В результаті опускаються руки, і приходить передчасне старіння.

Чи існують способи, як пережити кризу середнього віку? Існують. І почати потрібно з відпочинку і нових вражень.

П’ять способів пережити кризу середнього віку

  1. Тренуйте пам’ять. Як часто ви стали забувати щось важливе? Ви повертаєтеся додому, щоб перевірити, чи вимкнена праска або згадуєте вночі про те, що не виконали завдання на роботі? Або ж, схоплюєтеся з ліжка вночі і йдете перевіряти дверний замок?

Для тренування пам’яті вам не потрібно заучувати вірші, хоча і це може допомогти. Запам’ятовуйте номери мобільних телефонів, рахуйте без калькулятора. Якщо дивитесь у вікно, постарайтеся запам’ятовувати номера машин.

Навіть, якщо на перший погляд, таке тренування здається безглуздим, повірте, ваш мозок вам подякує і допоможе пережити кризу середнього віку. Дуже скоро у вас перестануть з’являтися сумніви, вимкнули праску чи ні – ви будете пам’ятати свої дії.

  1. Як подолати втому. Ви живете в звичному світі, де все повторюється по колу. Дім-робота-магазин-будинок. Ви давно не відпочивали, і я не про відпочинок перед телевізором на дивані. Коли в останній раз ви ловили нові емоції, що бачили, коли подорожували?

Звичайно, поїхати на Канарські острови, в Єгипет або Італію можуть не всі. Але ви спокійно можете змінити обстановку, поїхавши в сусіднє місто на екскурсію. Вибратися в парк або просто проїхатися на інший кінець міста – це вже буде для вас пригодою і зміною звичного укладу життя!

Завжди можна знайти можливість змінити обстановку. У цей момент головне відволіктися від повсякденності, забути про домашні справи, не розмовляти про роботу. Вам потрібно насолодитися новим місцем і увібрати позитивні емоції. Така розрядка допоможе вам набратися сил і відключитися від повсякденних завдань. Навіть після короткого відпочинку ви відчуєте прилив сил.

  1. Займіться тим, чим завжди хотіли займатися. Є безліч прикладів, коли люди після 60 років кардинально змінювали спосіб життя. Починали малювати, писати пісні, навіть стрибати з парашутом! Не так давно в світі заговорили про фешн модель, яка прийшла на подіум в 78 років.

Ніколи не пізно починати щось нове. Згадайте про своє хобі і про свої бажання. Дістаньте зі скрині пам’яті навички, які витіснила повсякденність.

  1. Часто криза середнього віку зав’язана на професійній сфері. Ви мріяли про високі посади, але в результаті змінили безліч робіт, і сьогодні працюєте зовсім не там, де хотіли. Просто тому, що не вистачило сил або були інші причини змінити роботу, найчастіше, фінансові.

Ви не змогли побудувати власний бізнес, і досі тільки мрієте про нього? Може вистачить мріяти, а пора починати діяти? Хотіли відкрити ресторан? Сьогодні безліч можливостей почати, і для цього не потрібні величезні кошти. Почніть з малого: виставте торти або тістечка в соціальних мережах!

Позитивні відгуки допоможуть вам відчути себе на своєму місці. Негативні теж будуть, і до цього потрібно бути готовим. Хейтери будуть намагатися висмоктати з вас енергію. Як з ними боротися, ми поговоримо в іншій статті.

  1. Спортзал. Чому ви не займаєтеся собою? Немає ні часу, ні сил, втома, спортзал далеко. Ви можете скоротити візити до лікаря, якщо просто почнете робити зарядку протягом 10 хвилин.

Цікавий факт. Чи знаєте ви, що 90% людей, що сидять в черзі в поліклініці, страждають не фізичними, а психосоматичними захворюваннями?

Якщо ж вам не вдається самостійно впоратися з кризою середнього віку – зверніться до психотерапевта. Якщо ви відчуваєте порожнечу, сильну втому і на вас накочує стан депресії, ми допоможемо протистояти цим відчуттям і повернути радість у життя.

І на закінчення: криза середнього віку – це не патологія. Це стан, який можна пережити. Потрібно прийняти себе, свій вік, і не засмучуватися тому, що втрачені можливості. Потрібно подивитися вперед і зрозуміти, що все, що ви хотіли зробити, можна зробити тільки зараз. У вас є все для самореалізації і для того, щоб стати тим, ким ви хочете.

4.4/5 - (10 votes)
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Відчуй себе